Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Çocuğumu Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Formu

Çocuğumu Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Formu

Çocuğumu Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Formu, B.K.G.3.c koduyla “B.K.G. Görüşme” kategorisinde yer alan bir formdur.

KULLANIM AMACI: Ailelerin çocuklarının ilgi ve yeteneklerinin farkına varması, farklı bireyler olduklarını kabul etmesi, daha sonraki dönemlerde onları doğru yönlendirebilmesi için önemlidir. ‘Çocuğumu Tanıyorum’ formu veliye çocuğun ilgi ve yetenekleri, ‘Kendimi Tanıyorum’ formu ise çocuğun kendi ilgi ve yetenekleri hakkında farkındalık kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. UYGULAYICI?: Okul ve kurumlarda çalışan psikolojik danışmanlar tarafından uygulanır.

HEDEF KİTLE: 4., 5., 6., 7., 8. sınıf öğrencilerine ve velilerine uygulanır.

UYGULAMA SÜRECİ: Formların görüşme sırasında doldurulması sağlanır. Formlar öğrenci ve veliye ayrı zamanlarda uygulanır. Çocuğumu Tanıyorum Formu velilere, Kendimi Tanıyorum Formu öğrencilere uygulanır. Bu çalışma bireysel uygulamaya daha uygundur. Ancak aile içi ilişkileri güçlendirmek amacıyla yapılandırılmış bir aile eğitimi düzenleniyorsa velilere grup olarak uygulanabilir.

DEĞERLENDİRME VE YORUMLAMA: “Çocuğumu Tanıyorum” formu ile “Kendimi Tanıyorum” formu birlikte değerlendirilir. Öğrenci ve veli sonuçları karşılaştırılır. Farklı cevaplar hakkında veliye; çocuğunun yaş dönemi özellikleri, bireysel ilgi ve tercihleri, arkadaş ilişkileri hakkında bilgi verilir. Veliye çocuğuyla iletişimlerinin niteliğini güçlendirmek için rehberlik yapılır.

Çocuğumu Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Formu BENZER İÇERİKLER
Çocuğumu Tanıyorum Kendimi Tanıyorum Formu YAPILAN YORUMLAR