Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Covid-19 Salgını Okul Öncesi ve İlköğretim Okula Uyum Etkinlikleri

Covid-19 Salgını Okul Öncesi ve İlköğretim Okula Uyum Etkinlikleri

Bakan Ziya Selçuk, 21 Eylül 2020 Pazartesi günü “aşamalı ve seyreltilmiş” olarak başlayacak olan okullarda yüz yüze eğitim öğretime ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 21 Eylül’de yüz yüze eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıflar başlayacak. Birinci sınıflar haftada bir gün, ikinci haftada 2 gün okula gidecek. Veliler isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilecek. Bu durumda öğrenci, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacak.

21 Eylül tarihinde okula başlayacak öğrenciler için sınıf öğretmenleri tarafından, gerektiğinde okul psikolojik danışmanı müşavirliğinde “Covid-19 Salgını Okul Öncesi ve İlköğretim Okula Uyum Etkinlikleri” kılavuzundan yararlanarak öğrencilerin salgın sürecinde okula uyum sağlamaları kolaylaştırılacak.

Etkinlikler uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Okulun fiziki olanakları, yaşadığınız ilin salgından etkilenme düzeyi, çocukların psikolojik iyi oluş hâllerini ve öğrencilerinizin gelişim düzeylerini göz önünde bulundurunuz.
  1. Planlama yaparken her okul kademesinde, her güne en az bir uygulama yapacak şekilde etkinliklerinizi düzenleyiniz. Uygulamaların tüm okul genelinde okulun fiziksel imkânları doğrultusunda aynı saatte yapılmasına özen gösteriniz.
  2. Çocukların ve gençlerin baş etme becerilerini güçlendirecek 3. bölüm etkinliklerini mutlaka uygulamanız gerektiğini unutmayınız.
  3. Etkinlikler öneri niteliğinde hazırlanmıştır. Sizler aynı amacı karşılayacak başka etkinlikler de uygulayabilirsiniz.
  4. Uzmanlığınızı aşacak herhangi bir olumsuz durumla karşılaşırsanız okul rehberlik servisinden, okulda bu servis yoksa bağlı bulunduğunuz ilçenin rehberlik araştırma merkezinden yardım alabilirsiniz.
  5. Etkinlikler, sınıf öğretmenlerince ya da okul genelinde belirlenen saatte o an dersi olan öğretmenlerce uygulanacaktır.

Covid-19 ile ilgili diğer bilgi, belge ve dosya paylaşımları için lütfen tıklayın.

porno
Covid-19 Salgını Okul Öncesi ve İlköğretim Okula Uyum Etkinlikleri BENZER İÇERİKLER
Covid-19 Salgını Okul Öncesi ve İlköğretim Okula Uyum Etkinlikleri YAPILAN YORUMLAR