Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
E-Rehberlik Modülünde Veri Giriş Süresi Esnetilmelidir

E-Rehberlik Modülünde Veri Giriş Süresi Esnetilmelidir

E-Rehberlik Modülünde Veri Giriş Süresi Esnetilmelidir

Okul psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri çalışmalarına yönelik verilerin e-Rehberlik modülü üzerinden girişi yapılmakta ve kaydedilmektedir. Grup ve bireysel çalışmaların verileri için iki farklı giriş ekranı mevcuttur. Veri girişi yapmak için MEBBİS üzerinden e-Rehberlik sekmesi seçildikten sonra sayfanın sol tarafında açılan menüden Rehberlik Hizmetleri Veri Girişi sekmesi tıklanır. Daha sonra sistem, grup veri girişi ve bireysel veri girişi olarak iki sekmeye ayrılır. Yapılan çalışmanın içeriğine göre bu sekmelerden biri tercih edilir.

Veri girişi yapılabilmesi için sistem tarafından 2 gün süre verilmektedir.  Grup çalışmaları için veri girişi, çalışmanın yapıldığı gün ya da ertesi gün içerisinde yapılabilir. Aksi takdirde eski tarihli veri girişi mümkün değildir.

E-Rehberlik Modülünün Güncellemesi Beklenmektedir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 3 Eylül 2020 tarihinde Youtube kanalı üzerinden meslektaşlarımızla bir görüşme gerçekleştirmiştir. Yapılan görüşmede bir meslektaşımız tarafından Bakan Selçuk’a psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin veri girişi için belirlenen 2 günlük sürenin sıkıntı oluşturduğu iletilmiştir. Bakan Selçuk, sıkıntı oluşturan bu durumun en kısa sürede çözüleceğini belirtmiştir.

Henüz herhangi bir güncelleme yapılmamışken 28/09/2020 tarihinden itibaren kullanıma açılacak olan e-Rehberlik ‘Yıllık Program Girişi’ ekranına kadar bu güncellemenin yapılması beklenmektedir.

tiktok beğeni
E-Rehberlik Modülünde Veri Giriş Süresi Esnetilmelidir YAPILAN YORUMLAR