Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Lise TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu

  • Ana Sayfa
  • Lise
  • Lise TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu

 

Lise TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu

Bu Programdan Beklenen Sonuçlar:
Bu program esnasında yapılan sunum ve etkinlikler ile sonrasında okul bünyesinde yapılacak faaliyetler sonucunda katılımcıların “Sağlıklı Yaşama Alanı Lise Düzeyi Kazanımları” listesinde yer alan kazanımlara erişmeleri hedeflenmektedir.

Lise TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu ve Yeşilay

Sunum, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Programı kapsamında Yeşilay tarafından hazırlanmıştır.

1920’den bu yana bağımlılıkla mücadele eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Türkiye’de yürütülen önleme çalışmalarındaki eksikliklerden ve önleme çalışmaları konusundaki güncel bilimsel uygulamalardan yola çıkarak toplumun tüm katmanlarını bağımlılıkla mücadele konusunda mobilize etmek için okul ve aile tabanlı yöntemleri bir araya getirerek toplum tabanlı bir mücadele başlatmak adına Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programını (TBM) geliştirmiştir.

TBM, ülkemizin sosyolojik yapısı, ihtiyaçları ve mevcut eğitim sistemi göz önüne alınarak bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem planı olarak hayata geçirilmiştir.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı Hedefleri

“Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM)” ülkemizde yaşayan çocuk ve gençlerin daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmak amacıyla yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmayı hedeflemektedir.

Program, bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirecek evrensel temelli bir önleme eğitim programıdır. Program kapsamında tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam alanlarında yaş gruplarına göre hazırlanmış 18 modülden oluşmaktadır. TBM kapsamında belirlenen 244 kazanım çerçevesinde 18 modülün her biri için kitap, broşür, 30’ar dakikalık etkileşimli içerik, ölçme araçları, eğitici ve öğrenci sunuları ve etkinlikler tasarlanmıştır.

TBM kapsamında, ülke genelinde rehber öğretmenlerden oluşan ve bağımlılık alanında for masyon kazandırılan “494 Formatör Eğitimci” ve bu formatörlerin eğitim vereceği yaklaşık “28000 Saha Eğitimci” aracılığıyla toplam “20 Milyon Öğrenci”ye bağımlılıklarla ilgili eğitim verilmesi hedeflenmektedir.

İlkokul Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu

Yeşilay

Konuyla ilgili pano dosyalarına ulaşmak için Pano kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Lise TBM Sağlıklı Yaşama Eğitimi Sunumu YAPILAN YORUMLAR