Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Öğrenci Ön Görüşme Formu

Öğrenci Ön Görüşme Formu

Öğrenci Ön Görüşme Formu, B.K.G.7.c koduyla “B.K.G. Görüşme” kategorisinde yer alan bir formdur.

KULLANIM AMACI: Öğrenciyle yapılacak ilk görüşmede öğrenci hakkında genel bilgi edinmek amacıyla kullanılır. Bu formdan aile içi ilişkiler, öğrencinin anne baba ve kardeşleriyle ilişkilerinin niteliği, arkadaşlık ilişkileri, kendisini nasıl algıladığı, öz bakım ve sorumluluk alma becerileri ile okul yaşamı hakkında bilgi sahibi olunabilir.

KİMLER KULLANILIR?: Okul ve kurumlarda çalışan psikolojik danışmanlar tarafından kullanılır.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

1. Öğrenciyle görüşme yapılmadan önce Öğrenci Bilgi Formundaki bilgiler kontrol edilir. Öğrenci Bilgi Formu doldurulmamışsa önce öğrenciden Öğrenci Bilgi Formunu doldurması istenir.

2. Öğrenci görüşmeye yönlendirme sonucu gelmiş, yönlendirme nedenini bilmiyor ise görüşme nedeni ile ilgili bilgi verilir.

3. Yapılan görüşme Aylık Görüşme Kayıt Çizelgesine işlenerek Yıl Sonu Çalışma Raporu için veri sağlanır.

4. Ön Görüşme Formunda edinilen bilgilere göre aile içi iletişimi/ilişkileri güçlendirmek için veli görüşmeye çağrılabilir, aile eğitimi gruplarına davet edilebilir, öğrenciye arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmek amacıyla sosyal beceri, girişkenlik eğitimleri verilebilir, öz saygı, öz yeterlik, sorumluluk alma ve ders çalışma yöntemleri konusunda bireysel görüşmeler yapılabilir, okulda yaşadığı sorunlar için sınıf rehber öğretmeni veya branş öğretmenleriyle iş birliği kurulabilir.

5. Devam eden görüşmelerde Öğrenci Ön Görüşme Formu’nda yer alan bilgilerden yararlanılır.

6. Form öğrencinin dosyasında saklanır.

Öğrenci Ön Görüşme Formu BENZER İÇERİKLER
Öğrenci Ön Görüşme Formu YAPILAN YORUMLAR