Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Öğretmen ile Görüşme Formu

Öğretmen ile Görüşme Formu

Öğretmen ile Görüşme Formu, B.K.G.8.c koduyla “B.K.G. Görüşme” kategorisinde yer alan bir formdur.

KULLANIM AMACI: Okul ve kurumlarda (rehberlik araştırma merkezleri, halk eğitim merkezleri, bilim sanat merkezleri, özel eğitim uygulama merkezi gibi) çalışan rehberlik öğretmenlerinin öğretmenler ile yaptığı görüşmeri kaydetmesi amacıyla kullanılmaktadır. Her kademede görev alan öğretmenler ile yapılan görüşmelerde kullanılır.

KİMLER KULLANIR?

Okul ve kurumlarda çalışan psikolojik danışmanlar tarafından kullanır.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1. Görüşme konularıyla ilgili açıklama görüşme kayıtları programı yönergesinde yer almaktadır. Öğretmen görüşme formunda yer alan görüşme konusu, üzerinde konuşulan öğrenciyle alakalı konudur. Öğretmenin bireysel olarak yaşadığı sıkıntı değildir. Bu bilgi sayesinde hangi öğrencilerin hangi konularda daha sık yardıma ihtiyacı olduğu ya da sorun yaşadığı sadece öğrenci görüşmesi ile değil veli ve öğretmen görüşmeleri ile de tespit edilir.

2. Bir öğretmen ile aynı konu üzerinde birden fazla ardışık görüşme yapılacaksa bütüncül değerlendirme yapmak açısından bu görüşmelerin (ilk görüşme ve izleme görüşmeleri) özetlerinin tek bir formda olması yararlı olacaktır. Ardışık görüşme sayısının ikiyi geçmesi halinde başka boş bir form doldurularak görüşmelere 3. ve 4. görüşme şeklinde devam edilir.

3. Görüşme konusu ya da yapılan çalışma türünün değiştiği görüşmelerde başka boş bir form kullanılır.

4. Görüşme konusu, öğretmenin kişisel konusu değil de öğrencinin konusu olduğu için yapılan çalışmanın da müşavirlik olduğu göz önüne alındığında bireysel psikolojik danışma, mesleki rehberlik gibi hizmet seçeneklerine bu formda yer verilmemiştir.

 5. Yapılan görüşme Aylık Görüşme Kayıt Çizelgesine işlenerek Yıl Sonu Çalışma Raporu için veri sağlanır.

6. Öğretmen görüşme formu öğrencinin kişisel dosyasında saklanır.

Öğretmen ile Görüşme Formu BENZER İÇERİKLER
Öğretmen ile Görüşme Formu YAPILAN YORUMLAR