Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Rehberlik Servisine Öğrenci Yönlendirme Formu

 

Rehberlik Servisine Öğrenci Yönlendirme Formu, S.Y.3.a koduyla “S.Y. Yönlendirme” kategorisinde bulunan bir formdur.

KULLANIM AMACI: Sınıf/şube rehber öğretmenleri tarafından okul rehberlik öğretmeninin uzmanlığına ihtiyaç duyulduğunda rehberlik servisine öğrencileri yönlendirmek amacıyla kullanılır.

KİMLER KULLANIR? Sınıf rehber öğretmenleri veya branş öğretmenleri tarafından doldurulur.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  1. Öğrenci rehberlik servisine yönlendirilmeden önce sınıf şube rehber öğretmeninin mesleki formasyonu dahi­lindeki çalışmaları yapmış olması gerekmektedir.
  2. Sınıf şube rehber öğretmeninin öğrencinin destek almasını istediği konu ile ilgili yaptığı çalışmaları ayrıntılı ola­rak anlatması, rehberlik servisi tarafından verilecek hizmetin niteliğini arttıracaktır.
  3. Form eksiksiz olarak doldurulur.
  4. Formdan edinilen bilgiler doğrultusunda rehberlik öğretmeni öğrenciyle görüşür.
  5. Yönlendirme nedenine bağlı olarak öğrenciyle öncelikle bireysel görüşme yapılır. Öğrenciyle ilk kez görüşüle­cekse Öğrenci Ön Görüşme Formu doldurulur.
  6. Ön Görüşme Formu, yönlendirme nedeni ve bireysel görüşmeden edinilen bilgilere göre öğretmen ve/veya aileyle de görüşülerek öğrencinin bütünsel olarak değerlendirilmesi sağlanır. Öğrenci okulda açılması planla­nan girişkenlik, çatışma çözme, yaşam becerileri, öfke yönetimi gibi psikoeğitsel gruplara dahil edilir.
  7. Bu form öğrenci dosyasında saklanır.

 

Rehberlik Servisine Öğrenci Yönlendirme Formu, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.

Envanterin kullanımına yönelik sorularınızı forumda tartışabilirsiniz.

Rehberlik Servisine Öğrenci Yönlendirme Formu BENZER İÇERİKLER
Rehberlik Servisine Öğrenci Yönlendirme Formu YAPILAN YORUMLAR